Meie tegemised

Täpsem info: www.ELIIS.ee

Jälgi meie tegemisi ka: facebook.com/HaapsaluLasteaedPäikesejänku

SEPTEMBER

TARKUSEPÄEV
1.09.2021 tervitasime uut õppeaastat vahva mängupeoga lasteaia hoovis. Saime mullitada, teha näomaalinguid ning lõbutseda koos klouniga!

Tarkusepäev Päikesejänku majas

SPORDINÄDAL JA SPORDIPÄEV
Perioodi 22.-30.09 pühendasime tervisele ja liikumisele.

22.09 võtsime osa rahvusvahelisest Autovabast päevast.

23.-30.09 võtsime aktiivselt osa Spordinädalast. Terve nädala jooksul toimus “Jalgsi lasteaeda”, mil nii lapsed kui lasteaia töötajad jätsid võimalusel autod koju ning liikusid vaid jala või jalgratta/tõukerattaga.

Spordinädala raames toimus 28.09 vahva spordipäev Haapsalu linna staadionil. Üritusel osalenud lapsed võtsid lisaks ette ka matka lasteaiast staadionile ja tagasi.

Päikesejänku maja spordipäev Haapsalu linna staadionil

OKTOOBER

KOLLETAMISPÄEV
13.oktoobril pöörasime oma naerusuud talve suunas. Päris talve alguseni on küll veel aega, aga kolletamispäevaga koos sätib loodus ennast juba tasapisi talverežiimile. Veetsime Krahviaias toreda hommikupooliku Sajajalgse, Sügise memme ja tuhandete kollaste puulehtedega. Korraks nägime isegi vikerkaart!

NOVEMBER

PÄIKESEJÄNKU MAJA 39. SÜNNIPÄEV
2.november oli meie jaoks üks eriline päev – tähistasime Päikesejänku maja 39. sünnipäeva! Päev oli nii vahva – täis tantsu, tralli ja mängulusti. Tegelikult oli terve see nädal väga tore, sest sünnipäeva temaatika oli läbivalt kõigis meie selle nädala tegemistes. Laste poolt sai sünnipäevaks loodud lasteaia aia peale ka tore näitus. Nüüd oleme sammukese lähemal veel suuremale sündmusele, veel toredamale päevale – aasta pärast tähistame üheskoos juba Päikesejänku maja suurt juubelit!🥳

Päikesejänku 39.sünnipäev

KADRI- JA MARDITRALL
27.novembril tähistasime Kadri- ja Mardipäeva. Külla tulid nii suured kui väiksed Kadrid ja Mardid.

DETSEMBER

ADVENDIHOMMIKUD PÄIKESEJÄNKUS
Jõulukuul toimuvad igal esmaspäeval advendihommikud. 29.11 võttis lapsi lasteaia väravas vastu päkapikk Erika, jagades igale lapsele sooja teed ja mandariini. Hiljem said lapsed kuulda saalis jõulumuinasjuttu ning süüdata esimese advendiküünla.

PÄIKESEJÄNKU MAJA ESINES VABALAVAL
17.12 käisid Päikesejänku maja lapsed linnarahvale Haapsalu linna poolt avatud vabalaval esinemas. Osalesid Mõmmikud, Siilid, Oravad ja Lepatriinud. COVIDist tingituna pole me väga kaua kusagil esinemas saanud käia ning vabalava andis ka vanematele võimaluse üle pika aja laste esinemist vaadata. Oli tõeliselt tore õhtu ja oleme rõõmsad, et saime kõigiga jõulutunnet jagada.

JÕULUPÄEV
Päikesejänku jõulupäeva kaunistavad õues lendlevad sulgkerged lumehelbed. Lumeke vist teadis, et just see on õige aeg sadada. 20.12.2021 käis meil külas jõulumees Juuris ning kõik rühmad said jõuluvanale laulda ja luuletust lugeda.

VEEBRUAR

TALVINE SPORDIPÄEV
Meie liikumisõpetaja juhendamisel sai 10.02 peetud üks eriti lustakas talvine lustipäev! Alustasime ühise soojendamisega ning seejärel liikusime erinevatesse pesadesse. Kelgutasime, mängisime jääkeeglit jne. Mängud panid osavuse ja meeskonnatöö korralikult proovile. Meie õnneks oli ka ilm suurepärane! 🙂

KÜÜNLAJAHT
Sõbrapäevaga sai läbi meie suur Küünlajaht. Sellel aastal toimus Küünlajaht 22.11.2021-14.02.2022. Sellel perioodil kogusime üheskoos kokku 55 kg küünlaümbriseid, mida on 8,8 kg rohkem kui eelmisel aastal. Kui arvestada, et ühe ümbrise kaal on ligikaudu 1 g, päästsime olmeprügi sekka sattumast koguseliselt umbes 55 000 alumiiniumtopsikest! Tundub uskumatu, eks?!

Meie selle aasta eesmärk oli toetada SA Läänemaa Haigla hooldekodu. Küünlaümbriste eest saime 22 eurot. Summa läheb täiesulatuses Haapsalu hooldekodu elanike rõõmustamiseks. Meile oli abiks üks heategija, kes muutis selle summa 50 euroks! Suur-suur aitäh nii endistele kui ka praegustele lapsevanematele, Haapsalu Lasteaeda Pääsupesa, Haapsalu Jaani ja Toomkirik ja kõik meie sõbrad. Meiega koos kogujaid oli väga palju nii Haapsalust kui mujal. Oleme nii tänulikud, et olete meile küünlaümbriste kogumisel juba teist aastat abiks. Kui sellel aastal suutsime küünlaümbrised mahutada veel linnamaasturisse, siis sellise hooga tuleb järgmine aasta kasutusele võtta juba väikebussi. 🙂 Aga meil on selle üle vaid hea meel, sest mida rohkem me kogume, seda suurema summa saame abivajajatele annetada. Uute kogumisten!

EESTI SÜNNIPÄEV
23.veebruaril tähistasime üheskoos Eesti sünnipäeva. Meie armsa Eesti 104! 🇪🇪 Tähtsa päeva puhul sõime lõunasööki ja torti õues. 🙂

EMAKEELEPÄEV
Komm, lumi, roos, vikerkaar, kuu, hea sõber, mammud, kuusepuu, säde, musirull, armastus, nunnu, õun, kaissu – need on mõned sõnad nende kõigi seast, mida Päikesejänku maja lapsed hindavad kõige ilusamateks eestikeelseteks sõnadeks. 🙂 16.03.2022 tähistasime Mõmmiku rühma eestvedamisel emakeelepäeva.

APRILL

Aprill on meie majades õuesõppe kuu! Sel kell võtsime ette toredaid ettevõtmisi. Päikesejänku majas toimusid igal esmaspäeval hommikuvõimlemised ja ikka õues. 🙂

MÄNGUD KOOS KOOLILASTEGA
25.04.2022 käisid meil külas kaks Pärnu Koidula Gümnaasiumi 10.klassi õpilast Mia Marleen ja Lisette. Oma koolitöö raames tuli neil korraldada üks sündmus. Meie rõõmuks otsustasid nad korraldada lõbusa päeva Päikesejänku maja lastele. Lapsed said ülesandeks lasteaiahoovist erinevaid tähti otsida ja sellest sõna kokku panna, mängiti puslemängu. Ürituse lõpetas võimlemine. Tublidele osavõtjatele jagati diplomid.

MAI

EMADEPÄEVA KONTSERT
9.05.2022 toimus Päikesejänku maja hoovis ühine emadepäeva kontsert. Oma emadele ja isadele said esineda kõik lapsed alates sõimerühmast. Nii palju aega on möödas sellest, kui lapsed said viimati vanematele esineda. Meie õnneks oli ka suurepärane ilm! 🙂

SUHKRUNÄITUS
Päikesejänku majas toimus südamenädal perioodil 2.-6.05.2022. Südamenädala raames korraldasid rühmad väikese suhkrunäituse. Näitus pakkus huvi ka lastele, sest näituse abil saime näha, kui palju erinevad toiduaines suhkrus sisaldavad. Näiteks teatasid Lepatriinu rühma lapsed, kui olid näinud moosi sees olevat suhkru kogust, et tänasest peale ei tasu enam moosi küll süüa. 

SÜDAMENÄDAL
Võib öelda, et meie Päikesejänku südamenädal kulges väga sportlikult!
2.05.2022 toimus selle õppeaasta viimane hommikuvõimlemine Lepatriinude rühma eestvedamisel. Tegu oli päris ehtsa laste juhitud võimlemisega! 🙂
4.05.2022l toimus ühine matk, millele lisasid väikese krutski rajale märgitud ülesanded (nt “seisa ühel jalal ja loe 10-ni” või “kõnni mööda joont” jne). Vahva rada viis pool maja Neuroloogia haigla juures asuvale mänguväljakule ning teise poole Aafrika rannas asuvale mänguväljakule. Hirmus tuul ei heidutanud meid sugugi! Sära silmis ja naer laste näol andis mõista, et oli hirmus vahva! 🙂
5.05.2022 oli meil aga sportlik päev, mille raames võis leida erinevaid mängupesasid lasteaia hoovist. Mängisime sajajalgset, roomasime takistusrajal, jooksime teatevõistlust, tegime joogat ja mängisime liikumismänge.

UUTE LINNAKODANIKE VASTUVÕTT
Neljapäeval, 12.05, võis näha meie koolieelikuid Haapsalu kultuurikeskuses uute linnakodanike vastuvõtul esinemas. 🙂 Fotod: Markus Sein

LÄÄNEMAA TANTSUPIDU KOHTUMISRÕÕM
28.05.2022 toimunud Läänemaa tantsupeol esindasid Päikesejänku maja Lepatriinude rühma lapsed. Aitäh vapratele tantsijatele ja õpetajatele juhendamise eest!

LÕPUPIDU
31.05.2022 said lõputunnistuse kätte 17 Päikesejänku maja vahvat last, keda ootavad nüüd uued rajad ja seiklused. Tuult tiibedasse, armsad lapsed!

JUUNI

MULLIPIDU
1.06.2022 tähistasime Lastekaitsepäeva vahva mullipeoga.