Meie tegemised novembris 2023

Täpsem info: www.ELIIS.ee Jälgi meie tegemisi ka: facebook.com/HaapsaluLasteaedPäikesejänku

VABAKULGEMINE

30. novembri hommikul läksid kõikide lasteaia rühmade uksed valla ja lapsed kulgesid täiesti vabalt oma soovi järgi kõikjal rühmades ja natuke ka ruumides, kuhu tavaliselt ei satu. Nii oli õpetajate puhketuba kalade akvaariumi ja direktori kabinet paberihundiga, nagu fotodeltki näha, kõige populaarsemad.👍👍😏 Aga tegelikult oli igati vahva vahelduseks lihtsalt natuke mängida ka teiste laste rühmades. Selline see meie vabakulgemise üritus välja nägi!❤
 

 

KADRI- MARDITRALL

24. novembril oli Päikesejänku saal täis peeneid punapõskseid piigasid ja mehiseid habemetega härrasid…tähistasime üheskoos kadri- ja mardipäeva🥳.
Vanarahvas ütleb, et kadripäevast alates läheb sügis üle talveks ja kui õue vaadata, hakkab tõepoolest sedamoodi juba paistma. Kuid lund võiks tulla juba küll!❄️🌨❤
 

 

ISADEPÄEV PÄIKESEJÄNKUS

Kord aastas on päev, mil lapsed eriliselt sooja südame ja suure igatsusega isasid lasteaeda järgi ootavad…see on muidugi üks ja ainus isadepäev🥳🤩❤.
Päikesejänku lasteaia hoovis tähistati isadepäeva 13. novembril suure ühise peoga. Õues oli küll juba pimedaks minemas, maa oli päevasest vihmast märg, kuid selle tõttu ei langenud küll kellegi tuju. Tantsiti, mängiti ringmänge, meisterdati ajalehest suuri kolmnurkseid mütse, toksiti haamriga naelapilte ning kirjutati lõngakeraga.
Aitäh, kõikidele, kes peo kordaminekule kaasa aitasid!❤
 

PÄIKESEJÄNKU LASTEAIA 41. SÜNNIPÄEV

Sünnipäevad on ikka väga toredad😍🥳🎂. Täna tähistasime kohe väga suurt ja väärikat sünnipäeva – Päikesejänku lasteaed sai 41 aastaseks.
Selleks puhuks oli külalisi tulnud nii metsast, muinasjuttudest, kui tuntud multifilmidest. Ehk mõne tunnete isegi ära😉!
Toimus suur kostüümipidu lasteaia saalis koos lõbusate laulude ja meeleolukate tantsudega ja seejärel piduroa ning maitsva kringli söömine😋.
Palju, palju õnne meile kõigile🎉❤!
 
 

Meie tegemised oktoobris 2023

Täpsem info: www.ELIIS.ee Jälgi meie tegemisi ka: facebook.com/HaapsaluLasteaedPäikesejänku

HOOVIVAHETUS

On kõigile teada, et mängida vahelduseks teise lasteaia mänguväljakul teiste laste mänguasjadega on palju lõbusam😁. Nii juhtus täna ka meil.
Päikesejänku lapsed käisid hoovivahetuse ürituse raames õues mängimas hoopis Tõrukese hoovis ja Tõrukese lapsed omakorda Päikesejänku hoovis. Meeleolukaid pilte tuli mõlemate lasteaedade õuealalt. Ja lõpetuseks – isegi lõunasöök maitses teise lasteaia õues kõvasti paremini!😉

 

OSKUSTE ÖÖ HAAPSALU KUTSEHARIDUSKESKUSES

26. oktoobril toimus Haapsalu Kutsehariduskeskuses OSKUSTE ÖÖ! Õpetlikust ja põnevast üritusest võtsid osa ka Tõrukese rühmad. Lapsed said osaleda töötubades, tutvuda kooliga ja veeta üks tore hommikupoolik täiesti uusi asju tehes.
😊Aitäh, HKHK, et meid nii kenasti vastu võtsite!

 


PÄIKESEJÄNKU KOOLIEELIKUTE KÜLASKÄIK MUUSIKAKOOLI

Siilide rühma külaskäik 24. oktoobril C. Kreegi nimelisse Haapsalu muusikakooli oli lihtsalt super tore. Lapsi võttis vastu kümmekond sõbralikku pilliõpetajat. Lapsed said ise proovida mängida erinevaid pille – klaver, kannel, trompet, flööt, viiul, tšello, kontrabass ja … trummid, ksülofonid, vibrafonid jm. 🙂

KOLLETAMISPÄEVA TÄHISTAMINE LOSSIPARGI ÜMBRUSES

Tegime 20. oktoobril karges sügiseses lossipargi ümbruses kirjude lehtede meres kolletamispäeva järelpeo🍁🍂. Vanarahva kalendri järgi on alates kolletamispäevast öödel talvelõhn ja taeval talveööde värv. Kolletamispäeva värv on aga hoopis kollane, sest ka talveks tallele pandud vili on kollane.
Meil oli väga lõbus🤩: lapsed olid riietatud vaimukatesse sügiskostüümidesse, õpetaja Inge mängis karmoškal ja õpetaja Erika juhendamisel mängiti ringmänge. Koos otsiti pargist sügisemärke ja kaunistati kaasa võetud kõrvitsa pilte. Lõbus ja meeldejääv!
Aitäh, Siilide rühm, vahva ürituse korraldamise eest!😊❤️
 

 

Meie tegemised septembris 2023

Täpsem info: www.ELIIS.ee Jälgi meie tegemisi ka: facebook.com/HaapsaluLasteaedPäikesejänku

TEADMISTE PÄEVA TÄHISTAMINE SEENEPLATSIL

Sel aastal tuli 1. september Päikesejänku ja Tõrukese lasteaeda vahva ja meeldejääva ühismatkaga Paralepa seeneplatsile. Teekonnal tervitasid meid lõbusad ülesanded ja puuokstele kinnitatud mõistatused, mida koos sai lahendada. Naeru ja tantsu oli metsaalune täis😊. Muuhulgas sai istuda suurde militaarautosse, proovida pähe kiivrit, selga sõjavarustust ja uurida läbi binokli kõrgeid puulatvu, samuti sai istuda päris selles õiges metsatelgis ja mekkida gaasipliidil keedetud mustikamaigulist jooki😋. Nagu fotodelt näha, nautisid kõik, nii suured kui väikesed. Kõhu täitis toitev supp ja küll maitses see metsas hästi. Pärast pikka matka tuli uni kohe väga magus.Täname kõiki sellele üritusele kaasaaitajaid, kes te pisikeste südamed rõõmust hüppama ja silmad särama panite! Ilusat lasteaia-aastat kõigile!❤

SPORDIPÄEV LOSSIPARGIS

Terves kehas terve vaim🏃‍♀️🤸‍♀️🥳 Tegelikult tuleks sellele tarkusele lisaks veel tänase Tõrukese ja Päikesejänku maja ühendatud spordipäeva põhjal lossipargis öelda, et sportimine on ka vahva ja lõbus tegevus, eriti, kui sellega tegelevad korraga niiiiii paljud lapsed ja täiskasvanud koos.😊🤩Oma rammu sai proovile panna mitmetel teada tuntud traditsioonilistel aladel, näiteks: kummikuvise ja köievedu, kuid samuti ka millegi omanäolisega, nagu kepphobuste traavivõistlus, mäkke ronimise järgselt jope riidepuule seadmine või näiteks koostöös veerenni ehitamine ja sellel pallide veeretamine ja veel palju muud. Tegevusaladest lemmikuimaks sai paljude laste meelest ikka kepphobusega traavivõistlus🐴.

MIHKLILAAT

29. septembril tähistasime viiendat Mihklilaata, mis oli rahvarohke ja täis ühtekuuluvustunnet. Sel aastal oli üritus suurem kui kunagi varem, sest osa võtsid nii Päikesejänku, Tõrukese lasteaiad, kui ka Haapsalu Linna Algkool. Kokku oli laadal 31 müügiletti: Haapsalu Linna Algkool oli esindatud 18 klassikomplektiga ning Haapsalu Vanalinna Lasteaiad 13 rühmaga. Lettidelt võis leida igasugust põnevat kraami 🥰 Mihklilaat ei ole lihtsalt laat; see on meie kogukonna sündmus, mis toob kokku sõbrad, naabrid ja pered❤️